100 esztendő öröksége
Konferenciával, kiállítással, a könyvtár történetét bemutató kiadvánnyal állít emléket az elmúlt 100 évnek, és egyben meg is nyitja a könyvtártörténet nagykönyvének újabb fejezetét a Debreceni Egyetem centenáriumát ünneplő Egyetemi és Nemzeti Könyvtára.
Színházi ősbemutató a Debreceni Egyetemen
Hazánkban először a Debreceni Egyetemen láthatja a közönség a kortárs csikánó drámaíró, Carlos Morton darabját, a Brown Buffalót. Az előadást az író is megtiszteli jelenlétével.
Tisztelgés a hősök előtt
A Debreceni Egyetem és a város önkormányzata közös programsorozattal emlékezik az 1956-os forradalom 60. évfordulója alkalmából. A rendezvényekről szerdán az egyetemen tartottak sajtótájékoztatót.
Koncertprogramok ősztől tavaszig
Szeptembertől májusig szinte a teljes képzési kínálat bemutatkozik a Zeneművészeti Kar által szervezett koncerteken.
„A Te ’56-od a Mi ’56-unk!”
Közös videópályázatot hirdet az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából Debrecen Önkormányzata és a Debreceni Egyetem.
22 aug
Sportos virágkarnevál
Táncoló „kenguruk”, bringások sárga pólóban, szurkolók elektromos virágkocsin – egyedi ötletekkel indult a Debreceni Egyetem a karneválon.
22 aug
Videón a különleges épületvetítés
Két este gyönyörködhettek az érdeklődők öt művész egyedülálló 3D-s vetítésében a Debreceni Egyetem Főépületén. Aki lemaradt róla, most pótolhatja!
19 aug
Életre kelt a Főépület
Több ezren csodálták az öt művész egyedülálló panorámavetítését a Debreceni Egyetem Főépületének homlokzatán.
16 aug
Karnevál: csak sportosan, fiatalosan!
Idén a Kenguru Tánc Sportegyesület csaknem 100 fős tánccsoportja kíséri a Debreceni Egyetem virágkarneváli kompozícióját.
05 aug
Klasszikus gitárosok találkozója
Külföldi kórus is érkezik idén a Klasszikus Gitárosok Debreceni Fesztiváljára. Az érdeklődőket ingyenes koncertekkel várják.