A Debreceni Egyetem új doktorai
A koronavírus járvány miatt idén elmarad az őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepség, amely minden évben a novemberi Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat záróeseménye a Debreceni Egyetemen. Cikkünkben ismertetjük a doktori fokozatot szerzők névsorát.
Hibrid oktatási rend a Zeneművészeti Karon
Hibrid oktatást vezet be hétfőtől a Debreceni Egyetem. A kormány által kihirdetett veszélyhelyzet és a megyei koronavírus fertőzöttek számának...
Körkép a művészeti oktatásról
Az általános iskolások tanórákon kívüli művészeti tevékenységét és a művészeti rendezvényeken való részvétel lehetőségeit vizsgálta a Debreceni Egyetem kutatócsoportja a Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézetének támogatásával.
Gratulálunk!
Rangos állami kitüntetést kapott Dr. S. Szabó Márta zeneelmélet-tanár, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar egyetemi docense.
Csodás egyetem
A Debreceni Egyetem Főépülete és hallgatói is szerepet kaptak a 2020-as Csodás Magyarország kampányfilmben. A Magyar Turisztikai Ügynökség megbízásából készült alkotás már elérhető a youtube-on.
Kitüntették a DE szakembereit
A Debreceni Egyetem professzorai, oktatói vehettek át a nemzeti ünnep alkalmából állami kitüntetéseket Budapesten, a Pesti Vigadóban. Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára a DE nyolc szakemberének munkáját ismerte el.
Megjelent az új Egyetemi Élet
Már a Debreceni Egyetemen is tesztelnek koronavírus elleni szert. Milyen döntéseket hozott a Debreceni Egyetem Szenátusa, kik az egyetemi PolgáRock, illetve hogyan vélekedik a rajongókról és a példaképekről Ördög Nóra és Nánási Pál – egyebek mellett ezekről ír az Egyetemi Élet októberi száma.
Városi elismerések: az egyetem büszkeségei
A tudomány, a művészet, az egészségügy, a sport területén maradandót alkotó polgárait köszöntötte október 23. alkalmából a városi önkormányzat. Az ünnepi eseményen a Debreceni Egyetem több szakembere is elismerést vehetett át.
„egy sima – egy fordított”
Műfordítói pályázatot hirdet „egy sima – egy fordított” címmel a Debreceni Egyetem Színháza, a DESzínház együttműködve a Csokonai Színházzal és a Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégiummal. Magyarul eddig még meg nem jelent, az utóbbi 30 évből származó dráma, drámarészlet fordítását várják.
Elsöprő siker az egyetemi színpadon
Hatalmas közönségsikert aratott az Egyetemi PolgáRock társulata az oDEon Egyetemi Színházban. A DE dolgozóiból álló színészgárda meghódította a színpadot, és az oDEon diplomája mellett örök élménnyel távozott a világot jelentő deszkákról, ahova bármikor szívesen visszatérnének.