20 júl
Online tér a zenei oktatásban
A virtuális művészeti oktatás tapasztalatait és hatását, valamint a kultúrafogyasztás új megjelenési formáit vizsgálta kutatásában a Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Doktori Program, a DE Zeneművészeti Kar és A Jövő Művészetéért Alapítvány közös művészetpedagógiai kutatócsoportja.
09 júl
Teljes értékű Campus
Idén Debrecen válik az az ország fesztiválfővárosává, ugyanis itt tartják a nyár első és egyik legnagyobb fesztiválját, a Campus Fesztivált. A rendezvény kiemelt, több száz négyzetméteres helyszínén, az Egyetem Téren a Debreceni Egyetem is rengeteg érdekes programot kínál.
07 júl
Bejegyezték az egyetemi alapítványt
Nyilvántartásba vette a DE fenntartásáért és működéséért felelős Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítványt a bíróság. A Debreceni Törvényszék döntésével újabb fontos szakaszához ért az egyetemi modellváltás folyamata.
06 júl
Visszatér az Egyetem Tér
Összesen 33 különböző program várja az érdeklődőket az egy év kihagyás után sorra kerülő debreceni Campus Fesztivál Egyetem Tér fesztiválhelyszínen. A rendezvényen elsősorban a Debreceni Egyetemen zajló oktató- és kutatómunkával lehet szórakoztató formában ismerkedni.
05 júl
Négy kar végzősei búcsúztak
Idei második tanévzáró ünnepségét tartotta a Debreceni Egyetem. Szombaton az Általános Orvostudományi-, a Bölcsészettudományi-, a Természettudományi és Technológiai-, illetve a Zeneművészeti Kar végzőseit búcsúztatták a Nagyerdei Stadionban. Az idei utolsó tanévzárót július 10-én rendezik.
01 júl
Mézelemzéssel a környezetért
Az MTA Környezetvédelmi Tudományos Ifjúsági Pályadíját nyerte el a Debreceni Egyetem Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszékének adjunktusa. Baranyai Edina kutatásában a régi mézek környezeti rekonstrukciós alkalmazási lehetőségeit vizsgálta.
Szenátus: modellváltás előtt
A modellváltás folyamatáról és több új szak indításáról is szó volt a Debreceni Egyetem Szenátusának júniusi ülésén. A dékáni megbízások átadása mellett a testület többek között a 2021. évi belső gazdálkodási költségvetésekről is döntött.
Bábművészet a gyermeknevelésben
A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karának külső oktatási helyszíne lesz a debreceni Vojtina Bábszínház. A két intézmény között évek óta fennálló szakmai kapcsolat a szerdán aláírt együttműködési megállapodással tovább szélesedik a pedagógiai képzésben.
Tanévzáró – újra a Stadionban
A Debreceni Egyetem idén is a Nagyerdei Stadionban rendezi diplomaosztóval egybekötött tanévzáró ünnepségét, a végzősök magas száma és a korlátozások miatt nem egy, hanem három időpontban.
Dobogós helyeken a debreceni karvezetés szakos hallgatók
Erős mezőnyben szerezték meg a második és harmadik helyezést az országos karvezető versenyen hallgatóink.