07 júl
Nyári programok a DESzínházban
Első alkalommal szervez nyári tábort július 6-10. között a Debreceni Egyetem társulata, a DESzínház. A 11 általános- és középiskolás fiatal egy hét alatt a színjátszás alapjai mellett az intézménnyel is megismerkedhet.
04 júl
Rendhagyó diplomaosztó
A Nagyerdei Stadionban kaptak diplomát a Debreceni Egyetem hallgatói. Több ezer ember előtt, a sportlétesítmény küzdőterén ünnepelték az egyetemi tanulmányok lezárását a hallgatók Debrecenben. Az intézmény, és a hazai felsőoktatás történetében is egyedülálló volt a stadionban rendezett tanévzáró.
02 júl
Dupla tanévzáró a stadionban
Két hétvégén rendezi intézményi szintű tanévzáró ünnepségét a Nagyerdei Stadionban a Debreceni Egyetem. Július 4-én, szombaton 17 órai kezdettel öt, július 11-én, szombaton 17 órától pedig kilenc kar összesen csaknem 2500 végzőse kapja meg jelképesen diplomáját.
Tanévzáró a stadionban
Idén rendhagyó módon, nem kari, hanem intézményi szintű ünnepségen és a Nagyerdei Stadionban zárja a tanévet a Debreceni Egyetem. A 14 kar végzősei július első két szombatján, 4-én és 11-én búcsúzhatnak el a diákévektől.
Megjelent az új Egyetemi Élet
Milyen a tudományos és a hétköznapi élet Oroszországban, Szaratovban? Mit lehet kapni a csomagolásmentes boltokban itthon és mik a céljai az NII-ben a DEAC futballcsapatának? Egyebek mellett ezekről lehet olvasni az egyetemi lap legfrissebb, júniusi számában.
Az egyetem is belépett a körbe
Sárga köröket festettek fel a Debreceni Egyetem Főépülete előtti térre. Ezzel a felsőoktatási intézmény is csatlakozott a „Lépj a körbe! – Együtt vagyunk Debrecen” címet viselő projekthez. A karikákba írt QR-kódok segítségével az őszi yoUDay-ről lehet információkhoz jutni.
Tanulmánykötet a zenepedagógiáról
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának tizenhét oktatója, kiválósága vállalkozott arra, hogy papíron is megörökíti az elmúlt évtizedek során a zenepedagógiával kapcsolatban összegyűlt elméleti és gyakorlati tapasztalatokat. A tanulmánykötet részletesen bemutatja a zenei élményhez vezető utat.
A zenéről rajzoltak a gyerekek
Különleges virtuális tárlatot lehet végigjárni a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának honlapján. A Hang-Játék-Zene Ifjúsági élménykoncertekhez kapcsolódó rajzpályázatra érkezett alkotásokon a gyerekek azt mutatják meg, milyen élményekkel gazdagodtak egy klasszikus zenei koncerten.
Több mint Campus
Campus Eleven lesz a Campus Fesztiválból. A szervezők a járvány miatt úgy döntöttek, hogy az elmaradó fesztivál helyett Campus Eleven néven rendezvénysorozatot indítanak. Az eddigi négy nap helyett tizenegy este kapnak a látogatók fesztiválélményt a megszokott helyszíneken.
Zeneértő tehetségeket keresnek
Zenekritikaíró pályázatot hirdet a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar támogatásával a Jövő Művészetéért Alapítvány. Az a cél, hogy minél több tehetséges zenekritikust találjanak, ezzel a szakterülettel ugyanis jelenleg csak kevesen foglalkoznak.