20 júl
Élő közvetítés a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar hangversenyéről
Örömmel tájékoztatjuk az érdeklődőket, hogy a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar 2022. július 23-i hangversenye online is megtekinthető!
11 júl
Minden eddiginél több ifjú zeneművész a nyári akadémián
Tizenkilenc országból mintegy kétszáz tehetséges fiatal zenész érkezett a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karára, hogy részt vegyen az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiáján. A mesterkurzusokat követően újra megalakul a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar, melyet ezúttal is Vásáry Tamás vezényel.
07 júl
Békekoncert: sikeres volt az összefogás
Több mint 36 millió forint gyűlt össze az ukrajnai menekültek megsegítésére a Debreceni Egyetemet fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriuma által kezdeményezett Békekoncerthez kapcsolódó jótékonysági adománygyűjtés során. A felajánlásokat öt segítő szervezet költheti el a háború miatt nehéz helyzetbe került emberek ellátására, támogatására.
06 júl
Visszatér a Campus Fesztivál – az Egyetem Tér is megújul
Kelet-Magyarország legnagyobb nyári zenei eseménye idén teljes kapacitással jelentkezik újra, a szervezők ismét százezres látogatószámban bíznak. A Debreceni Egyetem a korábbiaknál nagyobb területen, új helyszínen, a nemzetköziesítést fókuszba állítva mutatkozik be az idei Campus Fesztiválon.
Megjelent a júniusi Egyetemi Élet
Hogyan alakult ki az Egyetemi téri park jelenlegi formája? Miként viselkedhetünk környezetbarát módon egy zenei fesztiválon? Mi az észak-európai országok sikerességének titka? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre kaphatunk választ az Egyetemi Élet friss számából.
Újra művészeti képzés a BTK-n
Képzési kapcsolataik bővítésére, szakmai gyakorlatok lebonyolítására és különböző kulturális projektek megvalósítására kötött együttműködési megállapodást hétfőn a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara a MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központtal.
A kultúra és a borok ünnepe Mádon
Zenéről, borokról, alkotásról, művészetről hallhattak előadásokat, láthattak kiállításokat az érdeklődők a Mádi Kör és a Mádi Bor Akadémia közös szervezésében megrendezett Jó éjszakát Mád elnevezésű rendezvényen. A résztvevők különféle előadókat, koncerteket is hallgathattak, és megkóstolhatták a vidék legfinomabb borait.
Fiatal zeneművészek kaptak oklevelet
Negyvennégy végzős hallgató vehette át diplomáját szombaton délután a Zeneművészeti Karon, ahol köszöntőt mondott a Kulturális és Innovációs Minisztérium államtitkára is. A Liszt teremben tartott ünnepi oklevélátadón kiemelkedő teljesítményt nyújtó hallgatóit és oktatóit is elismerte a ZK.
A világ legjobb vonósai versenyeznek
A Kodály Zoltán Nemzetközi Zenei Verseny nyitókoncertjének adott otthont pénteken a Debreceni Egyetem Főépület Aulája. A komolyzenei megmérettetésen a világ legjobb fiatal vonósai mérik össze tudásukat, rangos nemzetközi zsűri előtt.
Hangos ZK-siker a fővárosban
A DE Zeneművészeti Kar is lehetőséget kapott a bemutatkozásra a Magyar Zene Házában. A ZK hallgatói és oktatói négy formációban léptek színpadra, és Zombola Péter zeneszerző, a kar egyetemi docense által írt műveket adták elő a közönségnek.