Kozma András 1937-2019
Életének 83. évében, 2019. október 6-án örökre eltávozott közülünk Kozma András professzor, a Debreceni Agrártudományi Egyetem volt rektora, a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Számviteli és Pénzügyi Intézetének professzor emeritusa.
Kovács László 1939-2019
Hosszan tartó betegség után 2019. szeptember 29-én, életének 80. évében elhunyt Kovács László akadémikus, egyetemi tanár, a Debreceni Egyetem ÁOK Élettani Intézetének volt igazgatója, az orvosi egyetem korábbi tudományos rektorhelyettese, a hazai és nemzetközi tudományos élet kiemelkedő alakja.
Sikeres szezonnyitó az oDEon-ban
Teltházzal indult a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán nyílt színház. A szerda esti nagysikerű produkciót nemcsak színpadi műsorok, hanem tavasszal már várhatóan vetítések is követik.
Bárdos Szimpózium 2020
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara 2020 tavaszán ismét megrendezi szakmai találkozóját, a Bárdos Szimpóziumot.
Méltó helyen az ódon üvegablakok
Újraavatták Róth Miksa 1920-as évekből származó szecessziós üvegablakait a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. A híres üvegfestő alkotásai ezentúl a régi sebészeti klinikán található Reumatológiai Tanszék folyosóját díszítik.
Hangversenyek minden korosztálynak
Világhírű külföldi szaxofonművészek, Debrecenhez kötődő magyar hírességek és napjaink ifjú tehetségei is fellépnek a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának idei hangversenyein. Az évadnyitó koncert szeptember 29-én, vasárnap este lesz a kar Liszt–termében.
Canada(ka)land
Kétszer is színpadra lépett a Halmi Gábor által rendezett Übü FC című produkcióval a kanadai Saint John városában (New Brunswick tartomány) a Debreceni Egyetemi Színház Vígkarma Társulata augusztus 26. és szeptember 1. közötti turnéja során.
Megújul az Egyetemi templom
Jelentős, csaknem másfél milliárd forintos pályázati támogatásból hat, Debrecenben három – köztük az Egyetemi – templom felújítását végzi el jövő év júniusáig a Tiszántúli Református Egyházkerület.
oDEon: új tér a színművészetnek
Nappal előadó, esténként színház lesz a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusának színházterme. A szeptemberre megújuló helyszín az egyetem zenés színházának, az oDEon-ZeneTheatrumnak az új játszóhelye is egyben.
Tanévnyitó ünnepi szenátusi ülés
Csaknem 30 ezer hallgató, 10 ezer egyetemi dolgozó, összességében mintegy 40 ezer egyetemi polgár számára kezdődik a tanév a Debreceni Egyetemen. A tanévnyitó ünnepségét idén is a Főnix Csarnokban rendezik szeptember 8-án, vasárnap 11 órától.