14 már
Liszt Ferenc-díjat kapott Dr. habil. Mohos Nagy Éva
Liszt Ferenc-díjas lett Dr. habil. Mohos Nagy Éva operaénekes, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Professor Emeritája.
13 már
„Színlapsztori” a DEENK-ben
Új, szokatlan módon a kötetek borítószíne alapján összeállított könyvajánló várja mostantól kéthavonta az olvasókat a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárában. A tavasz jelképeként az első választott szín a zöld.
11 már
Ifjú kamarazenészek Debrecenben
Idén először fafúvós-zongorás kamarazeneművekkel is nevezhettek hallgatói csoportok az Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozóra és Versenyre. Két nap alatt 15 produkcióval álltak színpadra öt hazai felsőoktatási intézmény növendékei a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán.
04 már
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Üzleti-befektetői fórum, együttműködés a Continentallal, új irányítástechnikai labor, Buzánszky Kupa, országos fagottverseny – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított februárban is a Díszudvar magazin.
04 már
Tamássy Lajos (1923-2019)
Életének 96. évében elhunyt Tamássy Lajos, a Természettudományi és Technológiai Kar professor emeritusa, a Publicationes Mathematicae nemzetközi folyóirat főszerkesztője, a Geometria Tanszék egykori vezetője. Tamássy professzort a Debreceni Egyetem saját halottjának tekinti.
27 feb
Debreceni győzelem a Fiatal Tanárjelölt Karvezetők II. Országos Versenyén
A szegedi Szent-Györgyi Albert Agórában került megrendezésre a Kardos Pál Alapítvány által a hazai és a határon kívüli magyar nyelvű tanárképző...
25 feb
Most „komolyan" klasszikus?
A koncertpedagógia szerepe a zenei ízlésformálásban címmel hallhatnak előadást mindazok, akik ellátogatnak a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café következő előadására.
25 feb
Fagottverseny – 15 év után újra
Keszler György emléke előtt tisztelegve rendezett országos fagottversenyt a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara. Legutóbb 15 évvel ezelőtt volt hasonló megmérettetés a fúvós hangszer magyar felsőoktatási intézményekben tanuló növendékei számára.
21 feb
Irodalmi ecsetvonások
Olvasmányélmények ihlette képzőművészeti alkotásaikkal mutatkoztak be szerdán a magyar széppróza napja alkalmából a Kós Károly Művészeti Szakgimnázium diákjai a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárában (DEENK) rendezett kiállításon.
11 feb
Leövey András (1926-2019)
Életének 93. évében elhunyt Leövey András professor emeritus, a belgyógyászat kiemelkedő képviselője, a Debreceni Orvostudományi Egyetem egykori rektora, a Debreceni Egyetem Belgyógyászati Klinikájának 68 éven át hűséges munkatársa. Leövey professzort a Debreceni Egyetem saját halottjának tekinti.