Kiváló a DEENK!
Újabb díjjal, ezúttal a Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesület, az EFQM Magyar Nemzeti Partnerszervezete „Elismerés a Kiválóságért” díj bronz fokozatával ismerték el a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár munkáját.
Rádiós koncertet adott a SONUS
Négy vadonatúj kortárs művet mutatott be a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának ütőegyüttese a Bartók Rádióban. A hangversenyen közreműködtek a kar tanárai, Váradi Judit zongorán, Puskás Levente szaxofonon, Szalai Tamás ütőhangszereken játszott.
Zenei kultúrmisszió az egyetemen
Felmérést indított a Liszt Társaság helyi tagozatának megalakításáról a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara. A cél, hogy koncertek és előadások révén minél többen megismerjék a zeneszerző munkásságát. A társasághoz egyetemisták, oktatók mellett bárki csatlakozhat.
Online kerestek új tehetségeket
Virtuális tehetségkutató versenyt szervezett a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara, a Természettudományi és Technológiai Kar, valamint a Zeneművészeti Kar. A UDream-A Te álmod interaktív rendezvényen a szakmai zsűri és a közönség is kiválaszthatta a legjobb produkciókat.
Itt a friss Egyetemi Élet
A Magyar Kupát elnyerő DEAC jégkorongozói és Magyar Kupában ezüstöt kiérdemlő DEAC kosárlabdázói láthatók ezúttal a Debreceni Egyetem újságjának címlapján. Az Egyetemi Élet új számában sok más érdekes írás is olvasható.
Tartalmas szórakozás: demedia.hu
A tesztidőszakot követően immár normál üzemben működik a demedia.hu internetes magazin oldal, melyet a Debreceni Egyetem rádiója, az FM90 Campus Rádió az év elején hozott létre. A weboldal tartalmának jelentős része az egyetemről szól.
Egyetemi Élet áprilisban is
A debreceni Campus Rádió fejlődéséről és jövőjéről is szó esik az Egyetemi Élet című lap friss számában, amelyben emellett azzal is foglalkoznak, hogy nemcsak az egészségünkre, hanem akár még a gazdaságra is jó hatással lehet, ha rendszeresen kerékpározunk.
Csodagyerek az egyetemen
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának előkészítő tagozatos fiatal tehetsége április közepén megnyerte a temesvári Országos Zenei Versenyt, ahol egyedüliként a zsűri különdíját is kiérdemelte. Mostanra már a nemzetközi szakma is felfigyelt rá.
Egyetemi villámcsődület a Földért
Az április 22-ei Föld napja alkalmából flashmobot, vagyis villámcsődületet tartottak a Debreceni Egyetem Főépülete előtt az intézmény Oktatási Igazgatóságának munkatársai. Az akcióval a természeti környezet megóvásának fontosságára hívták fel a figyelmet.
Liszt Társaság alapítása Debrecenben
Kedves Zeneszerető Hölgyem, Uram! A nagy magyar zeneszerző és zongoraművész nevét viselő Liszt Ferenc Társaság több, még...